Lucian Mitu: Craiova i-a făcut un nume lui Napoli

Vicepreşedintele clubului Universitatea Craiova, Lucian Mitu, a declarat că tehnicianul Nicolo Napoli, în prezent la Astra Ploieşti, adversara de duminică a craiovenilor, şi-a făcut un nume la gruparea din Bănie.

Vicepreşedintele clubului Universitatea Craiova, Lucian Mitu (Imagine: Darius Mitrache/Mediafax Foto)

Universitatea Craiova, echipă care a fost antrenată de Napoli în perioada 2007-mai 2009, va întâlni formaţia Astra Ploieşti, duminică, în deplasare, de la ora 16.00, în cadrul etapei a X-a a Ligii I.

"Chiar dacă jucăm în deplasare, noi plecăm cu prima şansă. La prima vedere se poate spune că Napoli are un avantaj, însă cred că avantajul este de partea noastră. Jucătorii noştri cunosc metodele lui Napoli, plus că, faţă de lotul pe care italianul îl cunoaşte, au mai apărut câţiva jucători de valoare, dar şi un antrenor foarte bun. Sunt surprins neplăcut că, în ultimul timp, Napoli a apărut cu unele declaraţii jignitoare la adresa Universităţii, dar mai ales a patronului Adrian Mititelu, cel care şi-a pus tot oraşul în cap în urmă cu doi ani, atunci când l-a adus pentru a face o reparaţie morală faţă de ceea ce i se întâmplase în primul mandat. Să tacă din gură când vine vorba de Universitatea! Craiova i-a făcut un nume. Dacă domnul Mititelu nu ar fi insistat să-l aducă, probabil acum s-ar fi zbătut în mediocritatea ligilor a cincea sau a şasea din Italia", a spus Mitu.

Lucian Mitu a precizat că speră ca la meciul se duminică să nu existe greşeli de arbitraj. "Să sperăm că în această partidă nu vor mai fi greşeli de arbitraj, aşa cum s-a întâmplat în aproape toate deplasările din acest tur. O victorie cu Astra înseamnă continuitate şi readuce echipa în lupta pentru locurile fruntaşe, pentru că lotul este unul valoros şi permite acest lucru", a adăugat Mitu.



comentează şi tu Momentan sunt 1 comentarii
Taguri:
UNIVERSITATEA CRAIOVA ,
lucian mitu ,
nicolo napoli
COMENTARII
  • olteanu 16 oct 2009

    APEL UMANITAR - SPRIJIN PENTRU ANAMARIA

    Eleva Boca Anamaria, de 10 ani, din clasa a III-a B, de la Scoala Generala Nr. 6 Hunedoara, are cancer la oasele piciorului, in forma avansata si galopanta, si necesita o operatie urgenta la un spital din Viena. Recomandarea medicului este ca in maxim 14 zile copilul sa fie operat. Pentru aceasta, conducerea Scolii Generale Nr. 6 Hunedoara, impreuna cu Disca Tiberiu, invatatorul clasei, au pornit o campanie de strângere de fonduri necesare operatiei (suma finala necesara fiind de peste 20.000 Euro).

    Oricine vrea sa o ajute, poate dona bani în conturile:
    Banca Transilvania Hunedoara
    În Lei: RO 61BTRL06301201U10990XX
    În Euro: RO 36BTRL06304201U10990XX
    Cod Swift Banca Transilvania BTRLRO21HD1


    Banca Comerciala Romana Deva
    În Lei: RO 19RNCB0160112281640001
    În Euro: RO 89RNCB0160112281640002
    Cod Swift BCR, RNCBROBUXXX

    Conturile sunt pe numele mamei: Boca Zenaida Daniela
    Pentru orice relatii, sunati la 0746115665; 0741084430

  • vezi toate comentariile
COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa