- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Marius Stan: A fost un meci urât, orice altă echipă cred că ne-ar fi dat de la trei goluri în sus
Directorul general al clubului Oţelul Galaţi, Marius Stan, a declarat, vineri, după remiza cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, că echipa gălăţeană trebuie să fie mulţumită de punctul obţinut, având în vedere jocul prestat, deoarece orice alt adversar i-ar fi dat cel puţin trei goluri.
Marius Stan: A fost un meci urât, orice altă echipă cred că ne-ar fi dat de la trei goluri în sus (Imagine: Constantin Vlădescu/Mediafax Foto)
"După părerea mea trebuie să ne pupăm că am luat un punct astăzi, după cum am jucat. Orice altă echipă cred că ne dădea de la trei în sus. Un meci urât, interzis la vizionare", a spus Stan.
Tehnicianul Dorinel Munteanu s-a declarat dezamăgit de rezultat, dar mulţumit de prestaţia elevilor săi. "Vreau să felicit echipa pentru jocul de astăzi. Au jucat aproape o oră în inferioritate numerică şi chiar dacă sunt dezamăgit de rezultat, sunt mulţumit de evoluţia jucătorilor mei. Am făcut un joc tactic foarte bun şi cred că este un punct câştigat astăzi", a afirmat Munteanu.
Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate, scor 1-1, vineri, pe teren propriu, cu formaţia Pandurii Târgu Jiu, în primul meci al etapei a XXV-a a Ligii I. La finalul partidei, spectatorii şi-au manifestat numulţumirea faţă de jocul echipei gălăţene, huiduind, ceea ce a dus la o reacţie nervoasă a lui Dorinel Munteanu la intrarea la vestiare.
"Din păcate, lumea vede altfel lucrurile, probabil că spectatorii şi-ar dori un alt antrenor. Era normal să nu avem parte de o calitate bună a jocului, ţinând cont şi de faptul că jucam împotriva Pandurilor, echipă cu care nici altcineva nu poate face un joc frumos. Vom face tot posibilul să recuperăm la Braşov ce am pierdut astăzi", a precizat Munteanu la conferinţa de presă de la finalul meciului.
-
CONFERINŢĂ MEDIAFAX - OMV Petrom: Necesarul de investiţii în petrol şi gaze ar putea ajunge la 60 miliarde de euro până în 2030
Economic astăzi, 12:00
Necesarul de investiţii al României în domeniul petrolului şi gazelor naturale până în 2030 ar putea ajunge la 60 miliarde euro, dublu faţă de estimările din strategia energetică elaborată de Guvern, potrivit directorului de afaceri publice şi reglementare al OMV Petrom, Răzvan Niculescu. citeşte tot
-
ALEGERI LOCALE 2012 - Mediafax Monitorizare: Candidaţii la Primăria Capitalei, cei mai mediatizaţi în on-line. Cine conduce în clasamentul apariţiilor
Cultură-Media astăzi, 11:48
Candidaţii la Primăria Capitalei sunt mai mediatizaţi în on-line decât cei din ţară, cel mai vizibil în a doua săptămână de campanie fiind Gigi Becali, care este urmat de Emil Boc, Sorin Oprescu, Sulfina Barbu şi Marian Vanghelie. citeşte tot





Nu exista comentarii