Oţelul Galaţi - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Echipa Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, vineri, pe teren propriu, în faţa formaţiei Astra Ploieşti, în cadrul etapei a X-a a Ligii I.

147 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Oţelul Galaţi - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru Oţelul a marcat Punosevac '40, în timp ce golul echipei Astra a fost reuşit de Fatai '45+1.

În minutul 40, Punosevac înscrie după ce mingea respinsă de Silviu Lung ricoşează din atacant în poartă.

Cinci minute mai târziu, Astra egalează, prin Fatai, care a înscris în urma unei lovituri de colţ, cu o lovitură de cap.

Oţelul: Grahovac - Râpă, Perendija, Costin, Sălăgeanu - Neagu, Filip (Pena '54), Giurgiu - Iorga (Antal '46), Punosevac (Paraschiv '75), Frunză. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Astra: S.Lung - Mihalache, Goian, Găman, Moraes - N'Doye - Strătilă (Rusu '70), Takayuki, Băjenaru - Udoji (A.Stan '20) - Fatai (Miranda '82). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Iorga '17, Râpă '30, Perendija '32, Frunză '78, Neagu '85 / Fatai '32, Goian '84, Takayuki '86

Arbitri: Emil Voicu - Ovidiu Artene, Daniel Hulubei - Ionel Ivan

Observatori: George Ionescu, Vasile Szobotka.

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.