Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti, scor 1-1, în Liga I

Echipa Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a II-a a Ligii I.

301 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti, scor 1-1, în Liga I

Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Gălăţenii au deschis scorul prin Viglianti, în minutul 27, rapidiştii reuşind egalarea prin Nicolae Grigore, în minutul 74.

1-0: Viglianti a reluat cu capul în plasă de la 7 metri o minge centrată de pe partea stângă de Ljubinkovici.

1-1: Grahovac şi Perendija s-au încurcat reciproc la o centrare de pe partea draptă, portarul gălăţenilor a scăpat balonul în faţă şi Nicolae Grigore a înscris în poarta goală.

Oţelul Galaţi: Grahovac - Râpă, Perendija, Sg. Costin, Ljubinkovici - Benga, Giurgiu - Iorga, Viglianti (Punosevac '83), Buş (Inkango '56) - Stromajer (Pena '71). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rapid Bucureşti: Albuţ - Rui Duarte, Oros, M. Constantin, Voicu (Bozovici '46) - Roman, N. Grigore, Teixeira (Ilijovski '46), Milisavljevici - Goga (Grigorie '60), Pereira. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Buş '31, Pena '86 / M. Constantin '40, Bozovici '69.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Cristian Nica, Florin Păunescu (asistenţi) - Mihai Ene (rezervă).

Observatori: Vasile Curt, Constantin Gheorghe.

La partida de la Galaţi au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, dintre care 150 de fani giuleşteni.