Remiză între ASA Târgu Mureş şi AFC Hermannstadt, scor 2-2, în Liga 2

ASA Târgu Mureş a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa AFC Hermannstadt, în ultimul meci al etapei a 12-a din Liga 2.

275 afișări
Imaginea articolului Remiză între ASA Târgu Mureş şi AFC Hermannstadt, scor 2-2, în Liga 2

Luka Mijokovic, în minutul 14, şi Cosmin Sîrbu, în minutul 66, au marcat golurile gazdelor, în timp ce pentru formaţia sibiană au punctat Lucian Dumitriu, în minutul 25, şi Andrei Hergheligiu, în minutul 35.

Oaspeţii au încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Dan Roman, din minutul 85, pentru cumul de cartonaşe galbene.

În clasament, Hermannstadt acumulează 29 de puncte şi revine pe primul loc, Dunărea Călăraşi ocupând acum poziţia secundă, cu 28 de puncte. ASA Târgu Mureş se află pe 6, cu 19 puncte.

ASA: Moga - Kilyen, Candrea (cpt.), P. Iacob, Mendy - Mijokovic, Laso - Licu (Petra 88'), Petriş (Panait 80'), C. Sîrbu - Al. Stoica (Băjan 80'). Antrenor: Alexandru Popescu.

Hermannstadt: Căbuz - D. Tătar, Ct. Pîrvulescu, R. Crişan, Pamfile - I. Stoica, Dumitriu - Hergheligiu (Neacşa 87'), C. Neagu (Roman 79'), P. Petrescu (Popa 71') - Bg. Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici.