Steaua a câştigat meciul amical cu Sturm Graz, scor 1-0, prin golul marcat de Ciprian Marica

Echipa Steaua Bucureşti a învins, vineri seară, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Sturm Graz (Austria), într-o partidă amicală jucată în Antalya, Turcia.

Atacantul Ciprian Marica a marcat singurul gol al meciului, în minutul 61, după o greşeală a portarului advers. În minutul 16, la scorul de 0-0, mijlocaşul Jugurtha Hamroun a ratat o lovitură de la 11 metri, obţinută tot de Marica.

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf a folosit următoarea formulă de joc: Niţă (Cojocaru 46) - Râpă, Papp, Varela (Bawab 46), Toşca (Momcilovic 46) - Muniru, Pintilii (Tudorie 75), Carp - Enceanu (Chitoşcă 60), Marica (Ştefănescu 75), Hamroun

Meciul cu Sturm Graz a reprezentat al treilea al iernii pentru Steaua, după ce, în primul cantonament, campioana României a remizat, scor 2-2, cu Young Boys Berna, iar în primul meci al celui de-al doilea stagiu de pregătire, de marţi. a învins formaţia Ujpest Budapesta, scor 2-0, prin golurile marcate de Niuşor Stanciu şi Adi Popa.

Steaua mai are programate trei partide amicale în cantonamentul din Antalya:

31 ianuarie: Steaua - Ludogorets (Bulgaria)
4 februarie: Steaua - Djurgardens IF (Suedia)
6 februarie: Steaua - AS Trencin (Slovacia)

Toate partidele se vor disputa de la ora 19:00.

Steaua va reveni în România pe 7 februarie, iar campionatul intern se va relua pe 13 februarie.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Taguri:
FOTBAL ,
STEAUA ,
MARICA
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax SA.

ULTIMA ORĂ
DECIZIA care poate răsturna toate în ziua alegerilor. Niciun partid NU a prevăzut că aşa ceva se poate întâmpla