Steaua a remizat cu FC Utrecht, scor 1-1, în grupa K a Ligii Europa

Formaţia Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată, joi, în deplasare, în compania echipei olandeze FC Utrecht, la care evoluează Mihai Neşu, în etapa a III-a a grupei K a Ligii Europa.

73 afișări
Imaginea articolului Steaua a remizat cu FC Utrecht, scor 1-1, în grupa K a Ligii Europa

Steaua a remizat cu FC Utrecht, scor 1-1, în grupa K a Ligii Europa (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile au fost marcate de Duplan '60 pentru Utrecht, respectiv Schut pentru Steaua, în propria poartă, în minutul 75.

Duplan a deschis scorul, în minutul 60, după o greşeală a lui Ricardo la marginea careului Stelei.

Steaua a obţinut egalarea, în minutul 75, datorită unui autogol al lui Schut, care a deviat cu capul în propria poartă, la o centrare a lui Tănase.

FC Utrecht a mai trimis mingea în poarta Stelei, în minutul 50, prin Van Wolfswinkel, dar reuşita acestuia a fost anulată pe motiv de ofsaid.

FC Utrecht: 1. Vorm - 2. Cornelisse, 17. Schut, 29. Wuytens, 3. Neşu - 8. Silberbauer, 27. Nijholt (28. Vorstermans '81) - 7. Duplan, 24. Mulenga, 11. Mertens - 9. Van Wolfswinkel. Antrenor: Ton du Chatinier.

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 6. Gardoş, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 21. Ricardo, 20. Angelov (8. Răduţ '66) - 16. Nicoliţă, 28. Stancu, 10. C. Tănase - 24. R. Surdu (7. Szekely '77). Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Mertens '29, Wuytens '35 / Geraldo '74

Arbitri: Said Ennjimi (central) - Frederic Cano, Fredji Harchay (asistenţi) - Tony Chapron, Fredy Fautrel (asistenţii suplimentari) - Lionel Jaffredo (rezervă).