Fundaşul Ştefan Radu a fost eliminat în partida pe care echipa sa, Lazio Roma, a câştigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (0-1), în faţa formaţiei Chievo Verona, în etapa a XXI-a a campionatului italian, informează Gazzetta dello Sport.

235 afișări
Imaginea articolului Ştefan Radu a fost eliminat într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Italiei

Ştefan Radu a fost eliminat într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Italiei (Imagine: AFP/Mediafax Foto)

Radu, care a fost titular, a făcut un fault în careu şi a fost eliminat în minutul 82. Chievo Verona a ratat penaltiul prin Paloschi.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Candreva '66 din penalti, '81, Cataldi '72 Keita '90+6, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Cesar, în minutul 5.

Alte rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a XXI-a din Serie A:

Hellas Verona - Genoa 1-1

Au marcat: Pazzini '39 / Coppola '19 (autogol)

Internazionale Milano - Carpi 1-1

Au marcat: Palacio '39 / Lasagna '90+2

US Palermo - Udinese 4-1

Au marcat: Quaison '35, Hiljemark '56, Lazaar '77, Trajkovski '87 / Thereau '79

Sampdoria Genova - SSC Napoli 2-4

Au marcat: Correa '45, Eder '73 / Higuain '9, Insigne '18 (penalti), Hamsik '60, Mertens '79