Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş, scor 1-1, în Liga I

Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XXX-a a Ligii I.

215 afișări
Imaginea articolului Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Dan Horia Tautan/Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin Morar, în minutul 3, oaspeţii reuşind egalarea prin Llullaku, în minutul 85, din penalti.

1-0: Mengolo a centrat din partea stângă şi Morar a înscris cu o lovitură de cap de la 6 metri.

1-1: Llullaku a transformat penaltiul acordat de arbitrul Alexandru Tudor pentru un henţ în careu al lui Bambara.

Universitatea Cluj: Veselevosky - Jovanovici, Skvorc, Munteanu, Bambara - Cristocea (R. Costin '60), Lungu - Nuno Viveiros (Calcan '90+1), Ceppelini, Mengolo - Morar (Lemnaru '88). Antrenor: Adrian Falub.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Zaharia, Muth, Abrudan (R. Avram '79), Buzean (C. Petre '61) - Elton, Tahar - Muntean, Curtean (Figliomeni '70), Llullaku - D. Roman. Antrenor: Ion Balaur.

Cartonaşe galbene: Morar '73, Skvorc '77, Bamabra '84, Jovanovici '90+3 / Curtean '43, C. Petre '78, Zaharia '90, Figliomeni '90+1.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Aurel Oniţă, Mircea Orbuleţ (asistenţi) - Denis Haidiner (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Aurel Beldeanu.