• Universitatea Craiova a învins vineri seara cu 4-1 pe Farul Constanţa, în ultima etapă din play-off-ul Ligii 1.
  • Pentru Universitatea urmează meciul de baraj cu FC Botoşani, având ca miză un loc în Conference League.
179 afișări
Imaginea articolului Universitatea Craiova - Farul 4-1. Meci de antrenament înainte de barajul pentru Conference League

Universitatea Craiova - Farul 4-1

Partida a debutat cu şutul năpraznic al lui Sali, din faţa porţii, în faţa portarului Lazăr.

Universitatea Craiova a răspins prin Koljic, însă cei care au avut cele mai mari ocazii au fost tot „marinarii”, lovitura de cap a lui Jefte, peste, şi şuturile slabe ale lui Căpăţînă şi Pitu prefaţând golurile oltenilor.

După un prim şut în bară al lui Baiaram, craiovenii au marcat au marcat două goluri în minutele 21 şi 24, prin şutul lui Roguljic şi reuşitape contraatac a lui Vlădoiu, prima în Liga 1.

Jefte a redus apoi din diferenţă, în minutul 27, speculând o greşeală a lui Marius Constantin.

Prima repriză s-a încheiat cu Larie luând la ţină transversala şi ratând şansa egalării.

Farul a dominat începutul reprizei secunde, Artean şi Jefte nereuşind să fructifice ocaziile create.

Baiaram a majorat scorul la 3-1, în minutul 54, iar Ivan a închis tabela la ultima fază, pentru 4-1.