Programul teatrelor bucureştene în perioada 3 - 9 noiembrie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 3 - 9 noiembrie

227 afişări
Imaginea articolului Programul teatrelor bucureştene în perioada 3 - 9 noiembrie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 3 - 9 noiembrie

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Studio: marţi, 4 noiembrie, ora 19.30 - "Idolul şi Ion Anapoda", de G.M. Zamfirescu, regia Ion Cojar; miercuri, 5 noiembrie, ora 20.00 - "Dinu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru; joi, 6 noiembrie, ora 20.00 - "Dinu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru; vineri, 7 noiembrie, ora 20.00 - "Scrisoarea", după "O scrisoare pierdută", de I.L. Caragiale, regia Horaţiu Mălăele; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 19.30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", de Neil Simon, regia Ion Caramitru; duminică, 9 noiembrie, ora 20.00 - "Molto, gran'impressione", de Romulus Vulpescu, regia Dan Tudor;

Sala Pictura: marţi, 4 noiembrie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; miercuri, 5 noiembrie, ora 20.00 - "Omul care a văzut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; joi, 6 noiembrie, ora 20.00 - "Butoiul cu pulbere", de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; vineri, 7 noiembrie, ora 20.00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 9 noiembrie, ora 20.00 - "Omul care a văzut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor;

Sala Atelier: joi, 6 noiembrie, ora 19.30 - "Omul cu mârţoaga", de George Ciprian; regia Anca Bradu; vineri, 7 noiembrie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după Anonimo veneziano de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; duminică, 9 noiembrie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste", de Sam Shepard, regia Claudiu Goga;

Sala Media: joi, 6 noiembrie, ora 20.00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; duminică, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Mică: duminică, 9 noiembrie, ora 11.00 - "Autoportret", conferinţă susţinută de Alexandru Andrieş.

Teatrul Bulandra: Sala Toma Caragiu - marţi, 4 noiembrie, ora 18.30 - "Ivanov", de AP Cehov, regia Andrei Şerban; joi, 6 noiembrie, ora 19.00 - "Omul cel bun din Seciuan", de Bertolt Brecht, regia Andrei Şerban; vineri, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Omul cel bun din Seciuan", de Bertolt Brecht, regia Andrei Şerban;

Sala Liviu Ciulei: joi, 6 noiembrie, ora 20.00 - "Maitrey", de Mircea Eliade, regia Chris Simion; vineri, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Căsătoria", de Gogol, regia Yuri Kordonski; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 18.00 - "Artă", de Yasmina Reza, regia Cristi Juncu; duminică, 9 noiembrie, ora 20.00 - "Arlechino moare?", de Nikolai Evreinov, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Odeon: Sala Majestic - miercuri, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Pyramus & Thisbe 4 You", de William Shakespeare, regia Alexandru Dabija; joi, 6 noiembrie, ora 19.00 - "Un Tango Mas", un spectacol de Răzvan Mazilu, direcţia de scenă Alexandru Dabija; vineri, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva", de Jonas Gardell, un spectacol de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinţă", de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu; duminică, ora 19.00 "Când Isadora dansa".

Sala Studio: miercuri, 5 noiembrie, ora 19.30 - "Pescarul şi sufletul său", după Oscar Wilde, regia Carmen Lidia Vidu; joi, 6 noiembrie, ora 19.30 - "Poveste despre tatăl meu", de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag; vineri, 7 noiembrie, ora 19.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail; sâmbătă, 8 noiembrie, ora 19.30 - "Viza de clown", de Saviana Stănescu, regia Alexandru Mihail; duminică, ora 18.00 "Clasic e Fantastic - Copilăria lui Bach", regia: Monica Ciuta.

Teatrul Nottara, sala "George Constantin": vineri, ora 19.30 "Aici nu-i de joacă", după Pauline Daumale, regia; sâmbătă, ora 19.30 "Funcţionarul destinului", de Horia Gârbea, regia Anca Maria Colţeanu, duminică, ora 19.30 "Poker Face", de Petr Kolečko, regia Adela Biţică.

Sala "Horia Lovinescu": sâmbătă, ora 19.00 "Maria Callas - La Divina"; duminică, ora 19.00 "Un pic prea intim", regia Cristi Juncu.

Teatrul de Comedie: miercuri, ora 19.00 "O scrisoare pierdută", de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; joi, ora 19.00 "Rencontres", regia Dragoş Huluba; vineri, ora 19.00 "Poker", de Adrian Lustig, regia Alexandru Tocilescu; sâmbătă, ora 19.00 "Tartuffe", regia László Bocsárdi; duminică, ora 19.00 "Tartuffe", regia László Bocsárdi.

ARCUB: marţi, ora 19.00 "Noapte bună, mamă!", de Marsha Norman, regia Mircea Cornisteanu; duminică, ora 19.00 "Cină cu prieteni", de Donald Margulies, regia Claudiu Goga.

Teatrul Mic: joi, ora 19.00 "Băieţii de aur", de Neil Simon; vineri, ora "Volpone", după Ben Jonson, regia Vlad Cristache; sâmbătă, ora 19.00 "Visul unei nopţi de vară", după William Shakespeare, regia Gelu Colceag; duminică, ora 19.00 "Cum iubeşte cealaltă jumătate", de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu.

Teatrul Foarte Mic: vineri, ora 19.00 "Super-Fericiţii"; sâmbătă, ora 19.00 "Clasa noastră", regia Simona Măicănescu; duminică, ora 19.00 "Somnoroasa aventură", de Teodor Mazilu, regia Vlad Stănescu.
Teatrul Act: sâmbătă, ora 19.00 "De ce n-o facem în drum?", regia Neil LaBute; duminică, ora 19.00 "Cockoşii", de Mike Bartlett, regia Horia Suru.

Teatrul Evreiesc: sâmbătă, ora 19.00 "În vizită la domnul Green", de Jeff Baron, regia Erwin Şimşensohn; duminică, ora 19.00 "În vizită la domnul Green", de Jeff Baron, regia Erwin Şimşensohn.

Teatrul În Culise: marţi, ora 20.00 "Monoloagele vaginului"; joi, ora 19.00 "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu", regia Cristian Bajora; vineri, ora 19.00 "Aşa se întâmplă cu oamenii obişnuiţi", de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; sâmbătă, ora 19.00 "Proştii sub clar de lună", regia Cristian Bajora; duminică, ora 19.00 "Scrisori către Rita - The Show", regia Cristian Bajora.

Godot Cafe Teatru: luni, ora 19.00 "Zic Zac", de Andrea Gavriliu, regia Gelu Colceag; ora 21.30 "Ne vom revedea în anul care a trecut", de Ştefan Caraman, regia Alexandru Nagy; marţi, ora 19.00 "Cântecul lebedei", după A.P.Cehov, regia Emil Gaju; miercuri, ora 19.00 "În parc", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; miercuri, ora 21.30 "Intuiţia masculină", - Trilogia americană (partea a III-a), regia Doina Antohi; joi, ora 19.00 "La lilieci", după Marin Sorescu, regia Marian Râlea.

Teatrul Godot sub Scenă: luni, ora 20.00 "Novecento", de Alessandro Baricco, regia Daniel Lungu; marţi, ora 19.00 "Derapaje", de Neil LaBute, regia Iris Spiridon; ora 20.30 "Bufonul - Un tip descurcăreţ", regia Flaviu Suhastru; joi, ora 20.00 "Demon amour", de Lory Piper, regia Teodor Ghiţă; sâmbătă, ora 19.00 "Copii răi", de Mihaela Michailov, regia Alexandru Mihăescu; ora 21.00 "Sex, drugs, gods and rock n roll", regie Tapasztó Ernő.

Green Hours, Teatrul Luni: joi, ora 20.00 "Refuz să cresc. Dacă puteţi face o mică donaţie"; vineri, ora 20.00 "G.O.D.".

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici