- Home
- Externe
- BURGAS, (19.11.2015, 10:52)
- Valentin Vidu - Mediafax
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Un avion care efectua o cursă de la Varşovia către Egipt a aterizat de urgenţă în Bulgaria, în urma unei ameninţări cu bombă
Un avion care efectua o cursă charter cu turişti de la Varşovia la staţiunea egipteană Hurghada a aterizat joi dimineaţa de urgenţă pe aeroportul din oraşul bulgar Burgas, la Marea Neagră, după ce un pasager a afirmat că la bord se afla o bombă, relatează site-ul Novinite.com.
3973 afișări

Avion de la Varşovia către Egipt aterizează de urgenţă în Bulgaria, în urma unei ameninţări cu bombă
Aeronava, un Airbus A320, este operată de o companie aeriană poloneză, potrivit postului bTV, care nu precizează numele acesteia.
În urma ameninţării cu bombă, echipajul a solicitat aterizarea de urgenţă.
Pasagerii au fost evacuaţi, conduşi departe de avion şi le erau verificate identităţile.
Avionul era inspectat.
Aeroportul din Burgas a fost scena unui atac terorist în iulie 2012, când un atacator sinucigaş s-a detonat la bordul unui autobuz în care se aflau turişti isreaelieni. Şoferul bulgar şi cinci turişti israelieni au fost ucişi în acest atac.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Fragmente de istorie. Trei împărați, trei veri și un război mondial
-
Ion Cristoiu: Impozitul progresiv – un truc prin care impozitele vor creşte pe şest
-
Eintracht Frankfurt câştigă prima competiţie europeană după 42 de ani. Germanii s-au impus la lovituri de departajare
-
Banca de seminţe din Harkov a fost distrusă de bombardamentele ruseşti. Conţinea peste 160.000 de soiuri de culturi din întreaga lume
Moscova a anunţat că o explozie a unui dispozitiv exploziv improvizat a provocat prăbuşirea avionului rusesc aparţinând companiei Kogalimavia în Peninsula Sinai, în Egipt, pe 31 octombrie. Toate cele 224 de persoane de la bordul Airbusului A321 rusesc au murit.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe