Supărată că arbitri nu i-au luat în calcul un smash care a aterizat în teren, în setul decisiv, Karolina Pliskova, a oferit unul dintre cele mai urâte momente ale anului în tenisul feminin, imediat după ce a fost eliminată de grecoaica Maria Sakkari din turul secund al turneului de la Roma, scor 3-6, 6-3, 7-5.

18138 afișări
Imaginea articolului Crize de FURIE în turneul de la Roma. Pliskova a DISTRUS scaunul arbitrului. Ce a făcut antrenorul ei este şi mai reprobabil | VIDEO

Crize de FURIE în turneul de la Roma. Pliskova a DISTRUS scaunul arbitrului. Ce a făcut iar antrenorul ei este şi mai reprobabil | VIDEO

La 5-5 în setul decisiv, jucătoarea care a eliminat-o pe Simona Halep din sferturile de finală de la Madrid a trimis um smash care a aterizat în teren, dar o decizie greşită luată de arbitri avea să ducă, în final, la un gest reprobabil. Pentru că arbitra de tuşă a strigat out, Karolina i-a cerut explicaţii arbitrei de scaun, însă nu a fost convinsă. A urmat un dialog lung, venirea supervizorului, însă nervii cehoaicei nu au putut fi domoliţi. La finalul partide nu a salutat-o pe arbitră şi a izbit scaunul cu racheta, distrugându-l.