ALEGERI PARLAMENTARE 2016 Află aici cine va fi parlamentarul din judeţul tău. SIMULARE: Cine va ajunge în noul Parlament

Agenţia MEDIAFAX vă prezintă numele celor care vor ajunge în viitorul legislativ, dar şi câte posturi rămân pentru redistribuire, în principalele judeţe, după ce Biroul Electoral Central a centralizat 70% din voturi.

60564 afişări
Imaginea articolului ALEGERI PARLAMENTARE 2016 Află aici cine va fi parlamentarul din judeţul tău. SIMULARE: Cine va ajunge în noul Parlament

ALEGERI PARLAMENTARE 2016. Românii şi-au ales parlamentarii. Cine va ajunge în noul Parlament

BUCUREŞTI

CAMERA DEPUTAŢILOR

Gabriel Petrea(PSD)

Carmen-Ileana Moldovan(PSD)

Georgian Pop(PSD)

Oana-Consuela Florea(PSD)

Mihăiţă Vîrză(PSD)

Adriana-Diana Tuşa(PSD)

Dumitru Chiriţă(PSD)

Beatrice Tudor(PSD)

Liviu-Ioan-Adrian Pleşoianu(PSD)

Mirela Furtună(PSD)

Petre-Florin Manole(PSD)

Nicuşor Dan(USR)

Cristian Ghinea(USR)

Cristian Gabriel Seidler(USR)

Oana Mioara Bâzgan-Gayral(USR)

Matei Adrian Dobrovie(USR)

Claudiu Iulius Gavril Năsui(USR)

Cristina Mădălina Prună(USR)

Adriana Săftoiu(PNL)

Eugen Nicolăescu(PNL)

Ovidiu Raeţchi(PNL)

Valeriu Steriu(PMP)

Eugen Tomac(PMP)

Daniel Constantin(ALDE)

5 mandate - REDISTRIBUIRE

 

 

SENAT

Ecaterina Andronescu(PSD)

Nicolae Şerban(PSD)

Robert Cazanciuc(PSD)

Mihnea Costoiu(PSD)

Vlad Alexandrescu(USR)

Cristian Ghica(USR)

Florina Raluca Presadă(USR)

Călin Popescu Tăriceanu (ALDE)

Traian Băsescu(PMP)

Leon Dănăilă(PNL)

3 mandate - REDISTRIBUIRE

 

CLUJ

CAMERA DEPUTAŢILOR

Florin Stamatian (PNL)

Adrian Oros (PNL)

Sorin Moldovan (PNL)

Horia Nasra (PSD)

Cornel Itu (PSD)

Cristina Burciu (PSD)

Csoma Botond (UDMR)

Hegedus Csilla (UDMR)

Emanuel Ungureanu (USR)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT

Marius Nicoară (PNL)

Vasile Ilea (PSD)

Laszlo Attila (UDMR)

Mihai Goţiu (USR)

SIBIU

CAMERA DEPUTAŢILOR

Ioan Ovidiu Sitterli (PSD)

Raluca Turcan (PNL)

Nicolae Neagu (PNL)

Dan Barna (USR)

Două mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Mircea Cazan (PNL)

Viorel Arcaş (PSD)

Traian Belei (USR)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

PRAHOVA

CAMERA DEPUTAŢILOR

Rodica Paraschiv (PSD)

Cornel Nanu (PSD)

Andrei Nicolae (PSD)

Mihaela Laura Moagher (PSD)

Ludmila Sfîrloagă (PSD)

George Ionescu (PNL)

Răzvan Prişcă (PNL)

Rădulescu Dan (USR)

Graţiela Gavrilescu (ALDE)

Cătălina Bozianu (PMP)

SENAT

Emanoil Savin (PSD)

Radu Oprea (PSD)

Iulian Dumitrescu (PNL)

SUCEAVA

CAMERA DEPUTAŢILOR

Eugen Bejinariu (PSD)

Maricela Cobuz(PSD)

Cătălin Nechifor (PSD)

Alexandru Rădulescu (PSD)

Ioan Bălan (PNL)

Angelica Fădor (PNL)

Patru mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Ioan Stan (PSD)

Dan Cadariu (PNL)

Două mandate- REDISTRIBUIRE

BISTRIŢA NĂSĂUD

CAMERA DEPUTAŢILOR

Doina Pană (PSD)

Daniel Suciu (PSD)

Robert Sighiartău (PNL)

Două mandate-REDISTRIBUIRE

SENAT

Două mandate- REDISTRIBUIRE

OLT

CAMERA DEPUTAŢILOR

Florin Iordache (PSD)

Dan Ciocan (PSD)

Alexandru Stănescu (PSD)

Marius Iancu(PSD)

Gigel Ştirbu (PNL)

Mihai Niţă (ALDE)

SENAT

Paul Stănescu (PSD)

Renică Diaconescu (PSD)

Siminica Mirea (PNL)

HUNEDOARA

CAMERA DEPUTATILOR

Laurentiu Nistor (PSD)

Natalia Intotero (PSD)

Ilie Toma (PSD)

Lucian Heius (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT

Cristian Resmerita (PSD)

Carmen Hărău (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

GORJ

CAMERA DEPUTAŢILOR

Victor Ponta (PSD)

Mihai Weber (PSD)

Alin Văcaru(PSD)

Dan Vâlceanu (PNL)

Dian Popescu (ALDE)

SENAT

Florin Cârciumaru (PSD)

Scarlat Iriza (ALDE)

IAŞI

CAMERA DEPUTAŢILOR

Camelia Gavrilă (PSD)

Nicolae Bănicioiu (PSD)

Tudor Ciuhodaru (PSD)

Vasile Câtea (PSD)

Silviu Macovei (PSD)

Vasile Axinte (PSD)

Marius Bodea (PNL)

Dumitru Oprea (PNL)

Cosette Chichirău (USR)

Trei mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Doru Pănescu (PSD)

Victorel Lupu (PSD)

Iulia Scântei (PNL)

Două mandate: REDISTRIBUIRE

TIMIŞ

CAMERA DEPUTAŢILOR

Călin Dobra (PSD)

Alfred Simonis (PSD)

Adrian Pau (PSD)

Marilen Pirtea (PNL)

Ben-Oni Ardelean (PNL)

Cătălin Drulă (USR)

Marian Cucşa (ALDE),

Cornel Sămărtinean (PMP)

Două mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Eugen Dogariu (PSD)

Adrian Diaconu (PSD)

Alina Gorghiu (PNL)

Nicu Fălcoi (USR)

ARGEŞ

CAMERA DEPUTAŢILOR

Radu Vasilică (PSD)

Mircea Drăghici (PSD)

Simona Bucura Oprescu (PSD)

Nicolae Georgescu (PSD)

Cătălin Rădulescu (PSD)

Nicolae Velcea (PSD)

Dănuţ Bica (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT

Şerban Valeca (PSD)

Gheorghe Marin (PSD)

Cristina Stocheci (PSD)

Ioan Popa (PNL)

CONSTANŢA

CAMERA DEPUTAŢILOR

Iulian Iancu (PSD)

Mircea Dobre (PSD)

Cristina Dumitrache (PSD)

Radu Babuş (PSD)

George Vişan (PSD)

Robert Turcescu (PMP)

Bogdan Huţucă (PNL)

Robert Boroianu (PNL)

Un mandat - REDISTRIBUIRE

SENAT

Liviu Brăiloiu (PSD)

Nicolae Moga (PSD)

Vergil Chiţac (PNL)

Două mandate- REDISTRIBUIRE

BRAŞOV

CAMERA DEPUTAŢILOR

Valentin Mihai Popa (PSD)

Viorel Chiriac (PSD)

Roxana Mînzatu (PSD)

Mara Mareş (PNL)

Gabriel Andronache (PNL)

Tudor Benga (USR)

SENAT

Marius Alexandru Dunca (PSD)

Trei posturi- REDISTRIBUIRE

BOTOŞANI

CAMERA DEPUTAŢILOR

Tamara Ciofu (PSD)

Rotaru Răzvan (PSD)- redistribuire

Mihaela Huncă (PSD)

Marius Budăi (PSD)

Cristian Achiţei (PNL)

Două mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Doina Federovici (PSD)

Trufin Lucian (PSD)

Costel Şoptică (PNL)- redistribuire

ALBA

CAMERA DEPUTAŢILOR

Ioan Dîrzu (PSD)

Cornel Suciu (PSD)

Florin Roman (PNL)

Corneliu Olar (PNL)

Un mandat- REDISTRIBUIRE

SENAT

Daniel Breaz (PSD)

Alexandru Pereş (PNL)

ARAD

CAMERA DEPUTAŢILOR

Dorel Căprar (PSD)

Florin Dan Tripa (PSD)

Glad Aurel Varga (PNL)

Eusebiu Pistru (PNL)

trei mandate- REDISTRIBUIRE

SENAT

Mihai Fifor (PSD)

Ioan Cristina (PNL)

un mandat – REDISTRIBUIRE

MARAMUREŞ

CAMERA DEPUTAŢILOR

Gheorghe Şimon (PSD)

Marius Sorin Bota (PSD)

Matei Călin Vasile Andrei (PSD)

Viorica Cherecheş (PNL)

Trei mandate- REDISTRIBUIRE


SENAT

Sorina Pintea (PSD)

Doua mandate- REDISTRIBUIRE

VASLUI

CAMERA DEPUTAŢILOR

Adrian Solomon (PSD)

Ana Birchall (PSD)

Irinel Stativă (PSD)
Aurel Căciulă (PSD)
Daniel Olteanu (PNL)
Oana Iovu (PNL)-redistribuire
Corneliu Bichineţ (PMP)- redistribuire

SENAT
Gabriela Creţu (PSD)
Doina Silistru (PSD)
Nelu Tătaru (PNL)

MEHEDINŢI

CAMERA DEPUTAŢILOR
Constantin Trusca (PSD)
Vlad Bontea (PSD)

SENAT
Liviu Mazilu (PSD)


BUZĂU

CAMERA DEPUTAŢILOR
Marcel Ciolacu (PSD)
Sorin Lazăr (PSD)
Ionela Dobrică (PSD)
Sebastian Radu (PSD)
Dănuţ Păle (PSD)
Cristinel Romanescu (PNL)
Adrian Mocanu (PMP)

SENAT
Lucian Romaşcanu (PSD)
Liliana Sbîrnea (PSD)

1 mandat- REDISTRIBUIRE

 

 

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici