- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Bute a semnat un contract pentru mai multe meciuri cu Showtime
Vicepreşedintele executiv al Showtime Sports, Ken Hershman, şi preşedintele clubului Interbox, Jean Bedard, au anunţat, vineri, într-o conferinţă de presă, la Las Vegas, că pugilistul Lucian Bute a semnat un contract pentru mai multe meciuri cu postul TV, informează fightnews.com.

Bute a semnat un contract pentru mai multe meciuri cu Showtime (Imagine: Adrian Niculcea/Mediafax Foto)
"Suntem încântaţi că Lucian Bute este din nou alături de noi, pe Showtime. Contractul cu Lucian va asigura pentru telespectatorii noştri meciuri mai incitante în 2011", a declarat Hershman.
Bute va boxa în primul sfert al anului viitor, cu un adversar ce urmează să fie stabilit. "Este o adevărată onoare pentru mine să am oportunitatea de a înfrunta cei mai importanţi boxeri ai categoriei mele pe postul Showtime. Vreau să demonstrez că sunt cel mai bun pugilist din lume la categoria supermijlocie şi această oportunitate îmi va permite să fac asta. Sunt foarte fericit şi mândru", a declarat sportivul român, campion mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF.
TITLURILE ZILEI
-
• O imagine AI îl arată pe Elon Musk când era copil. Ce reacție a avut miliardarul când a văzut-o
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 18:22
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 16:39
-
astăzi, 17:56
-
astăzi, 17:54
• Lotul naţionalei României pentru meciurile cu Kosovo şi Elveţia din preliminariile EURO 2024
-
astăzi, 17:00
• Forţele Aeriene ale SUA neagă că o dronă cu AI a atacat operatorul într-un test
-
astăzi, 17:15
• Opt persoane au fost arestate în Hong Kong la comemorarea masacrului din Piaţa Tiananmen
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 17:00
-
astăzi, 15:28
-
astăzi, 12:41
• Premierul Belgiei a fost dus la spital după ce a căzut de pe bicicletă şi şi-a pierdut cunoştinţa
-
astăzi, 17:53
• O vedetă YouTube, arestată în Japonia pentru că a ameninţat mai multe celebrităţi
Presa canadiană notase, vineri, că Interbox a ajuns la un acord cu Showtime pentru transmiterea următoarelor trei partide ale pugilistului român, înţelegere în urma căreia boxerul ar urma să câştige 6 milioane de dolari.
Showtime a difuzat prima luptă a lui Bute contra lui Librado Andrade, care a avut loc în octombrie 2008, dar şi victoria obţinută împotriva lui Fulgencio Zuniga în martie 2009. De atunci, Showtime s-a concretizat pe organizarea turneului Super Six, ceea ce i-a obligat pe cei de la Interbox să revină la HBO. Sursa citată menţionează că HBO nu s-a arătat prea interesat să difuzeze următoarea luptă a lui Bute, care ar putea fi împotriva americanului Kelly Pavlik.


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

CANCAN.RO

