CSM Bucureşti s-a calificat pentru al treilea an consecutiv în turneul Final 4 al Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana României a pierdut cu 27-20 manşa retur cu Metz, dar a mers mai departe graţie succesului din tur: 34-21. S-au mai calificat în Final 4 echipele Vardar, Gyor şi Rostov

1804 afișări
Imaginea articolului CSM Bucureşti s-a calificat în turneul Final Four al Ligii Campionilor. PROSPORT: Echipa noastră nu a jucat mai nimic în partida retur din sferturi. Cristina Neagu a salvat-o dintr-o situaţie delicată

LIVE TEXT PROSPORT

19:28 Cristina Neagu închide tabela la 27-20.

19:26 Gullden a transformat în gol încă o aruncare de la 7 metri, 26-19

19:22 Cristina Neagu şi-a ridicat nivelul de joc şi ajunge la 7 goluri, 25-18 (min. 56). CSM Bucureşti se îndreaptă spre Final 4.

TITLURILE ZILEI

19:21 Apare din nou la finalizare Cristina Neagu, care scoate CSM Bucureşti din ”groapă”, 25-17 (min. 54).

19:20 CSM Bucureşti joacă 7 vs 6 în atac, dar este prinsă pe picior greşit. Metz recuperează şi marchează în poarta goală pentru 25-16.

19:19 Înscrie şi Marit Frafjord, scor 23-16 (min. 53).

19:14 Cristina Neagu înscrie un eurogol, 22-15 (min. 50), apoi CSM are o şansă imensă, Metz trimite în bară, poarta fiind goală.

19:13 Campioana României a început să mai echilibreze puţin partida. Kurtovic înscrie de la distanţă pentru 22-14, iar Grubisic are o paradă foarte importantă.

19:12 CSM Bucureşti înscrie primul gol şi din extremă, prin Majda Mehmedovic, 21-13 (min. 47)

19:09 Cristina Neagu înscrie primul gol pentru CSM din acţiune în repriza a doua abia în minutul 44. Reuşita a fost una de excepţie, 20-12.