- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (26.07.2012, 15:29)
- Leila Bolat ,
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Angajat în România
- Ieși pe plus
- Video
JOCURILE OLIMPICE 2012: Programul sportivilor români
Programul sportivilor români care vor concura la Jocurile Olimpice de la Londra, anunţat de COSR:
8988 afișări
Programul sportivilor români la JO de la Londra (Imagine: Silviu Matei / MediafaxFoto)
- 2 august
Ora 11.30
Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia masculină, calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.10): Daniel Brata (100 kg)
Ora 12.00
Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 50 m liber (masculin) - calificări + semifinal (ora 21.30): Norbert Trandafir
Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - semifinala: Adrian Crişan
Ora 12.10
Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - semifinale: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
ULTIMELE ȘTIRI
-
LIVE UPDATE. Israelul pregătește lovitura pentru Iran. Netanyahu: „Este necesar să răspundem”
-
Israelul respinge ajutoarele pentru Gaza, inclusiv pături şi saci de dormit, „pentru că sunt verzi”
-
Biden: Susţin cu tărie acest pachet de măsuri pentru a oferi un sprijin critic Israelului şi Ucrainei
-
Suedia adoptă o lege pentru a facilita schimbarea legală a sexului
Ora 12.33
Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - calificari - 200 m liber (feminin): Camelia Potec
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) - sferturi de finală (simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur; semifinale (dublu feminin + masculin): Sorana Cîrstea/ Simona Halep, Horia Tecău/Adrian Ungur; România (dublu mixt) - sferturi de finală
Ora 14.30
Canotaj (Eton Dorney) - Finala 8+1(feminin): Cristina Grigoraş, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)
Ora 16.30
Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg - turul 2: Bogdan Juratoni
Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - finala: Adrian Crişan
Ora 17.30
Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Ungaria
Ora 18.30
Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala individual compus (feminin)
- 3 august
Ora 11.30
Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia masculină - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.10): Vlăduţ Simionescu (+100 kg)
Ora 12.05
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Andreea Ogrăzeanu – 100 m (feminin) - serii + preliminarii (ora 12.40); Cristina Bujin – triplusalt (feminin) - calificări (ora 12.25)
Ora 12.30
Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie echipe (masculin) - calificări - finala (ora 20.00): Tiberiu Dolniceanu, Rareş Dumitrescu, Gelu Zalomir
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) - semifinale dublu mixt: România
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) - semifinale (simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Bianca Razor - 400 m (feminin) - serii
Ora 21.00
Haltere (ExCeL - North Arena 3) - finala - 85 kg: Gabriel Sîncrăian
Ora 21.10
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Nicoleta Grasu - aruncarea discului (feminin) - calificări
Ora 21.43
Înot (Olympic Park - Aquatics Centre): finala - 800 m liber (feminin): Camelia Potec
Ora 22.06
Înot (Olympic Park - Aquatics Centre): finala - 50 m liber (masculin): Norbert Trandafir
- 4 august
Ora 11.00
Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - spadă echipe (feminin) - calificări - finala (ora 20.00): Ana Maria Brânză, Anca Măroiu, Simona Cristina Gherman
Ora 12.00
Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Muntenegru
Ora 13.30
Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - finala: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - 3000 m obstacole (feminin) - calificări
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) - dublu mixt locurile 3-4: România
Ora 16.00
Tenis (Wimbledon) - finala (simplu feminin + dublu masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep; Horia Tecău/Adrian Ungur
Ora 21.30
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Nicoleta Grasu - aruncarea discului (feminin) - finala
Andreea Ogrăzeanu - 100 m (feminin) - semifinale (ora 21.35) + finala (ora 23.55): Bianca Răzor - 400 m (feminin) - semifinale (ora 22.05).
- 5 august
Ora 13.00
Atletism (London - The Mall) - maraton: Constantina Diţă, Lidia Şimon
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) - dublu mixt - finala: România
Ora 16.00
Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)
Tenis (Wimbledon) - finale (dublu feminin + simplu masculin): Sorana Cîrstea/Simona Halep; Adrian Ungur
Ora 16.30
Box (ExCeL – South Arena 2) - feminin 60 kg - turul 1: Mihaela Lăcătuş
Ora 21.00
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin) - calificări; Cristina Bujin - triplusalt (feminin) - finala (ora 21.35); Bianca Răzor - 400 m (feminin) - finala (ora 23.10)
- 6 august
Ora 11.54
Canoe (Eton Dorney) - C1-1000 m - calificări + semifinale (ora 13.14): Iosif Chirilă
Ora 16.00
Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)
Ora 16.10
Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Serbia
Ora 16.30
Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg - sferturi de finală: Mihaela Lăcătuş
Ora 22.15
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin) - semifinale; Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - 3000 m obstacole (feminin) - finala (ora 23.05)
Ora 23.30
Box (ExCeL - South Arena 2) - masculin - 75 kg - sferturi de finală: Bogdan Juratoni
- 7 august
Ora 11.30
Kaiac (Eton Dorney) - K 4 - 1000 m (masculin) - calificări + semifinale (ora 12.47): Ionel Gavrilă, Ştefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Canoe (Eton Dorney) - C 2-1000 m - calificări (ora 11.54) + semifinale (ora 12.55): Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu
Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 500 m (feminin) - calificări (ora 12.28) + semifinale (ora 13.30): Irina Lauric, Iuliana Paleu
Ora 12.55
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Roxana Bîrcă - 5000 m - calificări;
Ora 15.00
Lupte greco-romane (ExCeL - North Arena 2) - preliminarii + semifinale (ora 15.30) + finala (ora 20.25): Alin Alexuc Ciurariu – 96 kg
Ora 16.00
Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)
Ora 21.05
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Viorica Ţigău - lungime - calificări
- 8 august
Ora 11.56
Canoe (Eton Dorney) - C1-1000 m - finala: Iosif Chirilă
Ora 12.00
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Bianca Perie - aruncarea ciocanului (feminin), calificări; Mirela Lavric - 800 m (feminin), calificări (ora 13.35);
Ora 16.00
Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg, semifinala: Mihaela Lăcătuş
Ora 22.05
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Viorica Ţigău - lungime (feminin), finala; Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin), finala (ora 22.45)
Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - sferturi de finală;
- 9 august
Ora 11.38
Canoe (Eton Dorney) - C 2-1000 m, finala: Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu
Kaiac (Eton Dorney) - K 4 1000 m (masculin), finala (ora 11.48): Ionel Gavrilă, Ştefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 500 m (feminin), finala (ora 12.42): Irina Lauric, Iuliana Paleu
Ora 18.45
Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg, finala: Mihaela Lăcătuş
Ora 21.30
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Mirela Lavric - 800 m (feminin), semifinale
- 10 august
Ora 12.33
Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 200 m (masculin), calificari + semifinale (ora 13.44): Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Ora 17.00
Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg, semifinala: Bogdan Juratoni
Ora 21.35
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Bianca Perie - aruncarea ciocanului (feminin), finala; Roxana Bîrcă - 5000 m, finala.
- 11 august
Ora 11.00
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Marius Cocioran - 50 km mars (masculin), finala;
Ora 12.48
Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 200 m (masculin), finala: Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Ora 15.00
Lupte libere (ExCeL - North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + finala (ora 20.25): Rareş Chintoan - 120 kg
Ora 19.00
Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Claudia Ştef - 20 km marş (feminin), finala; Esthera Petre - înălţime (feminin), finala (ora 21.00); Mirela Lavric - 800 m (feminin), finala (ora 22.00)
Ora 23.45
Box (ExCeL - South Arena 2) - masculin 75 kg, finala: Bogdan Juratoni
- 12 august
Ora 11.00
Atletism (London - The Mall): Marius Ionescu - maraton (masculin).
Citește pe alephnews.ro: Cum arată sondajele la nivel European pentru alegerile din 6 iunie? Comisia, Parlamentul și Consiliul European vor avea un nou șef
Citește pe www.zf.ro: Cum puteţi să luaţi 40.000 de euro direct pe Revolut să vă plătiţi instant creditele de la alte bănci. Cât veţi da înapoi pe lună. CALCUL
Citește pe www.zf.ro: Final de linie: A dispărut definitiv unul dintre cele mai cunoscute hipermarketuri din România
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Cum puteţi să luaţi 40.000 de euro direct pe Revolut să vă plătiţi instant creditele de la alte bănci. Cât veţi da înapoi pe lună. CALCUL
Resursa care sparge toate recordurile. Analiştii se aşteaptă ca preţul să atingă 3.000 de dolari pentru nici 30 de grame
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Ea e bomba sexy pentru care a divorțat Paszkany! Imagini incendiare cu noua iubită a milionarului, care e cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Prințesa Diana a explicat adevăratul MOTIV pentru care căsnicia sa cu Charles a eșuat. A făcut mărturisirea cu puțin timp înainte de a muri
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe