• Derby-ul dintre Colo-Colo şi Universidad Catolica a fost întrerupt din cauza fanilor
  • Un jucător a fost rănit de o petardă aruncată din tribune
  • Meciul va fi reluat la o dată ulterioară; din minutul 86, de la scorul de 2-0 pentru oaspeţi
Imaginea articolului Meci întrerupt din cauza fanilor, la un derby din Chile. Un jucător a fost rănit

Meci întrerupt din cauza fanilor la derby-ul din Chile. Un jucător a fost rănit

Meciul dintre Colo-Colo şi Universidad Catolica a fost întrerupt în minutul 86, la scorul de 2-0 pentru Catolica, din cauza fanilor.

Înainte cu 20 de minute de finalul partidei, Nicolas Blandi a fost rănit de o petardă aruncată de suporterii adversarilor.

„Cu siguranţă că a fost o breşă în ceea ce priveşte securitatea. Vom încerca să îi identificăm pe cei care au fost implicaţi şi sper că nu vor mai putea să intre vreodată pe stadion", a spus Harold Mayne-Nicholls, vicepreşedintele clubului Colo-Colo; în presa din Chile.

Portarul celor de la Univesidad Catolica a oferit un moment amuzant în timpul „bombardamentelor”. A ridicat un telefon aruncat pe gazon de ultraşii celor de la Colo-Colo şi s-a făcut că vorbeşte la el. Ulterior i-a pasat dispozitivul unul coleg de echipă.

Meciul urmează să fie reluat la o dată ulterioară, din minutul 86.

Colo-Colo se află pe locul 13 în prima ligă din Chile, după patru etape, în timp ce Universidad Catolica se situează pe poziţia a treia.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »