Ciprian Marica a repetat obsesiv cuvântul "păcat", după ce a privit cum România a început cu stângul preliminariile pentru EURO 2020. Naţionala lui Cosmin Contra a pierdut, scor 2-1, în deplasarea de la Stockholm, cu Suedia.

910 afișări
Imaginea articolului "Păcat", "păcat" şi "păcat". Prima reacţie după startul ratat spre EURO 2020! Marele regret al lui Ciprian Marica, după ce a văzut Suedia - România

Ciprian Marica, după eşecul României cu Suedia: Ne-am trezit noi târziu, păcat

Suedia a intrat la cabine cu un avans liniştitor, după cele două goluri marcate în decurs de câteva minute. Naţionala României s-a trezit abia după pauză, a marcat prin Keşeru şi a presat prea târziu pentru a pleca din Suedia cu măcar un punct.

La finalul partidei, Marica a oferit prima reacţie: "Ne-am trezit noi târziu, păcat. Păcat, începem prost aceste preliminarii, dar nu trebuie să dramatizăm, e un prim meci jucat în deplasare. Păcat că nu am jucat aşa cum am făcut-o în a doua repriză", a declarat fostul atacant al naţionalei la ProTV.

TITLURILE ZILEI

Următorul meci al tricolorilor va avea loc marţi, de la ora 21:45, contra Insulelor Feroe, la Cluj-Napoca.