- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Îngheţata cu aromă de peşte şi cartofi prăjiţi, lansată în Marea Britanie
Un nou sortiment de îngheţată, cu gust de peşte şi cartofi prăjiţi - un fel de mâncare tradiţional britanic -, a fost lansat, luni, în Marea Britanie, informează newslite.tv.
Îngheţata cu aromă de peşte şi cartofi prăjiţi, lansată în Marea Britanie (Imagine: Arhiva Mediafax Foto/AFP)
Potrivit unui sondaj recent, 90% dintre britanici preferă gusturile tradiţionale, în defavoarea aromelor exotice.
După publicarea acestor rezultate, Jenny Bostock, de la Fredericks Dairies, a decis să fabrice acest sortiment de îngheţată, care a fost lansat pe plan naţional.
Astfel, îngheţata cu aromă de cod este acoperită cu vanilie şi muştar, fiind servită pe acelaşi platou, alături de îngheţată cu aromă de cartofi prăjiţi.
Jenny Bostock, creatoarea acestui sortiment insolit de îngheţată, a declarat: "Aroma unică de peşte şi cartofi prăjiţi poate că sună ca o combinaţie surprinzătoare, însă sortimentul are un gust delicios şi cu siguranţă va produce multe zâmbete pe feţele clienţilor noştri".
-
SUEDIA a câştigat FINALA EUROVISION 2012. Pe ce loc s-a clasat ROMÂNIA - VIDEO
Life-Inedit ieri, 22:00
Suedia, marea favorită la Eurovision 2012, s-a clasat pe primul loc în finala concursului desfăşurată sâmbătă seară la Baku, Azerbaidjan, cu piesa "Euphoria", interpretată de Loreen, fiind cea de-a cincea ediţie câştigată, de la succesul din 1974 când ABBA a cucerit publicul cu "Waterloo". citeşte tot
-
Urna găsită la Corund în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală
Urna găsită într-un autoturism în localitatea Corund din judeţul Harghita şi în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Harghita, Gheorghe Filip. citeşte tot





Nu exista comentarii