Mircea Geoană, huiduit la Botoşani
Preşedintele PSD, Mircea Geoană, aflat, miercuri, în turneu electoral la Botoşani, a fost huiduit de mai multe persoane, în piaţa agroalimentară din municipiu, unde a mers să stea de vorbă cu comercianţii.
Mircea Geoană, însoţit de vicepreşedinţii PSD Ilie Sârbu, Marian Sârbu şi Gheorghe Nichita, de preşedintele Comisiei pentru industrii şi servicii din Camera Deputatilor, Iulian Iancu, şi vicepreşedintele Comisiei de Agricultură din Camera Deputatilor, Valeriu Steriu, a mers în piaţa agroalimentară din municipiul Botoşani, unde a vorbit cu vânzătorii de la tarabe şi a cumpărat ulei şi flori.
Mulţi dintre comercianţii de la tarabe purtau şorţuri cu PDL, în condiţiile în care piaţa agroalimentară este în subordinea Primăriei, primarul oraşului fiind liderul PDL Botoşani, Cătălin Flutur.
Unii dintre oamenii aflaţi la acel moment în piaţă au început să-l huiduie pe Geoană, spunând că toţi politicienii îşi aduc aminte de populaţie doar în campanie electorală şi că apoi uită de promisiuni.
În timp ce unii îl huiduiau, Geoană vorbea cu alţi cetăţeni care îl susţineau, iar mai mulţi simpatizanţi PSD au început să strige "Geoană-Preşedinte!"
Din piaţa agroalimentară din municipiul Botoşani, Mircea Geoană a plecat spre comuna Vlăsineşti, unde urmează să aibă o întâlnire cu fermierii la Ferma Portas.
În cursul dimineţii, Mircea Geoană a participat la un miting electoral organizat în faţa sediului PSD Botoşani, unde a declarat că lupta electorală pentru câştigarea alegerilor prezidenţiale nu va fi uşoară pentru că "fiara este rănită, dar încă mai răsuflă".
-
Secretarul general al PDL: Cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos
Politic astăzi, 16:55
Secretarul general al PDL, Ioan Oltean, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă la Bistriţa, că România va respecta în continuare acordurile semnate cu forurile internaţionale, adăugând: "cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos". citeşte tot
-
Ponta merge peste o săptămână în SUA, fără Antonescu
Politic astăzi, 16:28
Preşedintele PSD, Victor Ponta, va pleca, duminica viitoare, în SUA, el nefiind însoţit de liderul PNL, Crin Antonescu, aşa cum se stabilise iniţial, la perfectarea vizitei, potrivit unor surse din partid. citeşte tot





Geoana a zdrobit basismul necioplit.pdlist cretiono afgan de stanga bushhhhhhhhhhhhhhhhhh
uitate la el ...ne arata m***!!!!!!!!!!!baaaaaai inteligentule
fugi tare baaaaaaaaaaa
)