Gardianul: Documente clasificate din dosarele lui Hayssam, copiate pentru Cotroceni înaintea răpirii din Irak

Informaţii clasificate din dosarele privind infracţiunile economice săvârşite de Omar Hayssam s-au scurs de la Oficiul pentru Combaterea Spălarii Banilor către Preşedinţie, susţine unul dintre funcţionarii Oficiului, potrivit cotidianului "Gardianul".

Omar Hayssam (Imagine: Bogdan Maran/Mediafax Foto)

Ciprian Man, director în ONPCSB, acuzat că a fotocopiat ilegal documente clasificate, a declarat, în 2006, în faţa procurorilor, că operaţiunea s-a derulat la ordinul verbal al fostului preşedinte al Oficiului, Iulian Dragomir.

Un alt funcţionar al Oficiului, Răzvan Gabriel Rizea, a declarat că dosarele lui Hayssam au fost fotocopiate cu o lună şi jumătate înainte de răpirea jurnaliştilor în Irak.

Citeşte mai multe despre interesul Preşedinţiei pentru dosarele lui Hayssam pe www.gardianul.ro.



comentează şi tu Momentan sunt 0 comentarii
Taguri:
hayssam preşedinţie ,
hayssam dosare ,
hayssam infracţiuni economice ,
rapirea jurnalistilor
COMENTARII

Nu exista comentarii

COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa