Dinamo Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-1, în Liga I

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I.

329 afișări
Imaginea articolului Dinamo Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-1, în Liga I

Dinamo Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Laurentiu Mich/Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin Thicot, în minutul 2, oaspeţii reuşind egalarea prin Golubovici, în minutul 42.

1-0: Lazăr a executat un corner de pe partea dreaptă şi Thicot a înscris cu o lovitură de cap din 6 metri.

1-1: Golubovici l-a învins pe Bălgrădean cu un şut plasat peste zid dintr-o lovitură liberă de la 18 de metri.

Dinamo Bucureşti: Bălgrădean - Rus, Luchin, D. Grigore, Grecu - Boubacar, Thicot - C. Matei, Rotariu (Elton '62), Lazăr (Dănciulescu '74) - Ţucudean (Thomas '46). Antrenor: Flavius Stoican.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici - Dumitraş, Ichim, Marc, Cazan - Achim (Stana '52), Onciu - Popadiuc (Rusu '77), Golubovici, Gheorghiu - Jula (Constantinescu '70). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Achim '5, Golubovici '47, Marc '71.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Cristian Nica, Marius Nicoară (asistenţi) - Dragoş Istrate (rezervă).

Observatori: Victor Berbecaru, Alexandru Popescu.

La partida din Şoseaua Ştefan cel Mare au asistat aproximativ 7.500 de spectatori, dintre care 25 de fani ai Ceahlăului.

Înainte de începerea meciului s-a ţinut un minut de reculegere în memoria fostului căpitan al formaţiei Dinamo, Cătălin Hîldan, decedat la 5 octombrie 2000. Pe tabela de marcaj a stat tot meciul chipul lui Hîldan.

Galeria dinamovistă a afişat următoarele bannere: "Octombrie e negru şi viaţa şi mai şi, doar albul şi cu roşul le fac un pic mai gri", "Cătălin, eu la tine mă închin!!!" şi "Din devotamentul şi pasiunea ta, toţi urmaşii noştri se vor motiva".