LIGA I: Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui, scor 1-1

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a IV-a a Ligii I, acesta fiind primul punct obţinut de ardeleni în actuala ediţie de campionat.

253 afișări
Imaginea articolului LIGA I: Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui, scor 1-1

Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Gazdele au deschis scorul prin Robertson, în minutul 54, din penalti, oaspeţii reuşind egalarea prin Caue, în minutul 90+4.

1-0: Robertson, aflat la debutul pentru Gaz Metan Mediaş, a transformat penaltiul dictat de Ovidiu Haţegan pentru un henţ în careu comis de Nuno Viveiros. În urma acestei faze, Nuno Viveiros a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

1-1: Caue a restabilit egalitatea la ultima fază de joc cu un şut de la 18 metri.

În minutul 90, Llullaku (Gaz Metan) a fost şi el eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Sălăgeanu.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Zaharia, Muth, Trtovac, Buzean - Tahar, Covaciu - A. Munteanu (Llullaku '63), Vitinho (C. Gheorghe '89), C. Petre - Robertson (Cojocnean '90+3). Antrenor: Cristian Dulca.

FC Vaslui: Cerniauskas - Nuno Viveiros, Celeban, Varela, Sălăgeanu - Lovrecici (Enescu '83), Caue - Antal, Sânmărtean, Wilk - Buhăescu (Balaur '57). Antrenor: Ionuţ Moşteanu.

Cartonaşe galbene: Tahar '31, Trtovac '74, Llullaku '74, '90, Covaciu '85, Pleşca '90+3 / Nuno Viveiros '44, '53, Sânmărtean '67, Wilk '85.

Cartonaş roşu: Llullaku '90 / Nuno Viveiros '53.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Marius Nicoară, Daniel Mitruţi (asistenţi) - Cătălin Buşi (rezervă).

Observatori: Costin Toma, Nicolae Dobrescu.