LIGA I: Universitatea Cluj - ASA Târgu Mureş, scor 0-3

Formaţia ASA Târgu Mureş a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a XVIII-a a Ligii I.

175 afișări
Imaginea articolului LIGA I: Universitatea Cluj - ASA Târgu Mureş, scor 0-3

LIGA I: Universitatea Cluj - ASA Târgu Mureş, scor 0-3 (Imagine: Arhiva Mediafax Foto/AFP)

Golurile au fost marcate de N'Doye '22 (penalti), Bumba '66 şi Hora '904 (penalti).

Din minutul 21, Universitatea Cluj a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Gravenberch a primit cartonaşul roşu pentru un fault asupra lui Hora. Arbitrul Sebastian Colţescu a acordat lovitură de la 11 metri pentru ASA Târgu Mureş, aceasta fiind transformată de N'Doye, în minutul 22.

Al doilea gol al echipei mureşene a fost marcat de Bumba, în minutul 76, după o centrare a lui Voiculeţ.

ASA Târgu Mureş a stabilit scorul final în minutul 90+4, când Hora a transformat o lovitură de la 11 metri acordată uşor de Colţescu după un fault al lui Skvorc chiar asupra lui Hora.

Universitatea Cluj: Panagopoulos - Jovanovic, Skvorc, Gravenberch, Bambara - Ceppelini, Costin, Van den Broek - Zijler (Kovacs '37), Lemnaru (Castillion '57), Mengolo. Antrenor: George Ogăraru

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - Goga (Bumba '58), Mureşan, N'Doye, Hora - Voiculeţ (Gorobsov '83) - Manolov (Axente '70). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Jovanovici '33, Mengolo '54, Panagopoulos '90+3 / Voiculeţ '31, Hora '32, Bejan '62, Bumba '68, Sepsi '90+1

Cartonaş roşu: Gravenberch '21

Arbitri: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi, Dragoş Iliescu - Adrian Cojocaru, Viorel Flueran - Bogdan Velicu

Observatori: Laszlo Sajtos, Cristian Vasc.