- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Mandorlini: Avem o problemă cu atacanţii, dar sunt sigur că vor găsi calea spre gol
Antrenorul Andrea Mandorlini a declarat, sâmbătă, că echipa CFR Cluj are o problemă cu atacanţii, care nu marchează, însă este sigur că fotbaliştii din compartimentul ofensiv vor găsi calea spre gol.
Mandorlini: Avem o problemă cu atacanţii, dar sunt sigur că vor găsi calea spre gol (Imagine: Mircea Roşca/Mediafax Foto)
"Sunt mulţumit de joc. Ca de obicei, ne-am creat multe ocazii de gol, am ratat, dar important este rezultatul. Avem o problemă cu atacanţii, care nu marchează, dar sunt sigur că îşi vor da drumul în perioada următoare şi vor găsi calea spre gol", a spus Mandorlini.
Andrea Mandorlini a menţionat că a efectuat câteva schimbări în echipă din cauza faptului că s-a acumulat o oboseală în urma programului dificil pe care l-a avut CFR Cluj în debutul returului. "Am făcut schimbri în primul unsprezece pentru că a fost o perioadă dificilă şi s-a acumulat oboseala. Am decis să îl folosesc pe Nicolae Dică mijlocaţ dreapta. Ştiam că e o poziţie inedită pentru el, dar sunt mulţumit de cum a jucat. S-a dovedit că Dică şi Peralta pot juca împreună. Probabil că, pentru meciul cu Dinamo din Cupă, voi mai face patru-cinci schimbări", a explicat tehnicianul italian.
Formaţia CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, în faţa echipei Pandurii Târgu Jiu, cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a XXIII-a a Ligii I.
-
Guvernul grec aprobă planul de austeritate cerut de UE şi FMI
Externe astăzi, 01:35
Guvernul de coaliţie din Grecia a aprobat în noaptea de vineri spre sâmbătă planul de austeritate cerut de Uniunea Europeană (UE) şi Fondul Monetar Internaţional (FMI) în vederea deblocării unui nou ajutor care să permită Atenei să evite un default în martie, anunţă agenţia ANA, transmite AFP. citeşte tot
-
Berca: Utilizarea sumelor pentru calamităţi se face prin atribuire directă. Decizia e a comitetului judeţean
Social ieri, 21:50
Utilizarea sumelor alocate de Guvern pentru eliminarea efectelor generate de calamităţi este realizată fără licitaţie, prin atribuire directă conform legii, iar decizia este luată în comitetul judeţean pentru situaţii de urgenţă, a declarat, pentru MEDIAFAX, ministrul Internelor, Gabriel Berca. citeşte tot





Nu exista comentarii