Oţelul Galaţi a învins Unirea Urziceni, scor 3-0, în Liga I

Liderul Ligii I, Oţelul Galaţi, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Unirea Urziceni, în primul meci al etapei a XXV-a.

22 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi a învins Unirea Urziceni, scor 3-0, în Liga I

Oţelul Galaţi a învins Unirea Urziceni, scor 3-0, în Liga I (Imagine: Marius Cristescu/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Ibeh '7, Iorga '75 şi Punosevaci '90+3.

Ibeh a deschis scorul în minutul 7, când a reluat cu capul în poartă, 7 metri, la un corner executat de pe stânga de Iorga.

În minutul 75, Iorga a majorat diferenţa reuşind să înscrie la colţul lung după o pasă de la Pena.

Punosevaci a stabilit scorul final, 3-0, reuşind să marcheze cu capul în minutul 90+3.

Unirea Urziceni: 1. Curcă - 2. Mustaţă (90. Mihalcea '44), 24. Mera, 3. Teuşan, 4. Lupu - 18. Blay - 9. Tobă (31. Senin '75), 32. Apostol, 8. R. Pădureţu (11. Al. Pădureţu '83), 28. Pătraş - 14. Rusescu. Antrenor: Marian Pană.

Oţelul Galaţi: 12. Grahovaci - 3. Râpă, 18. Costin, 16. Sîrghi, 23. Sălăgeanu - 26. Neagu, 29. Giurgiu - 7. Iorga, 15. Ibeh (24. Filip '72), 14. Ilie (17. Buş '61) - 27. Pena (19. Punosevaci '86). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: Rusescu '40 / Costin '26, Iorga '55

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Aurel Oniţă, Florin Păunescu (asistenţi) - Ionel Ivan (rezervă)

Observatori: Constantin Zotta, Vasile Szobotka

Supervizor: Adalbert Kassai.