Petrolul Ploieşti - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I

Echipa Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

573 afișări
Imaginea articolului Petrolul Ploieşti - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I

Petrolul Ploieşti - CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Laurentiu Mich/Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin Hamza, în minutul 60, oaspeţii reuşind egalarea prin Weldon, în minutul 79.

1-0: Alcenat a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în careu şi Hamza a înscris din 5 metri cu latul.

1-1: Panin a centrat din partea dreaptă, Weldon a preluat în careu şi a marcat cu un şut din întoarcere de la 7 metri.

Petrolul Ploieşti: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Yamissi, Guilherme - Marinescu, Hoban - Sauvadet, Cristescu (Hamza '53), Grozav (Boudjemaa '58) - Bokila (Mojica '63). Antrenor: Cosmin Contra.

CFR Cluj: Felgueiras - Panin, Piccolo, Rada, Sepsi - G. Mureşan, Obiora (Muniru '68) - Hora (Maah '73), Rui Pedro (Weldon '58), Deac - Kapetanos. Antrenor: Paulo Sergio.

Cartonaşe galbene: Bokila '15, Sauvadet '55, Mojica '73 / Rada '15, Kapetanos '88.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Aurel Oniţă, Octavian Şovre (asistenţi) - Eduard Constantinescu (rezervă).

Observatori: Constantin Stefan, Paul Mincu.

La partida de la Ploieşti au asistat aproximativ 9.000 de spectatori. În sectorul rezervat galeriei oaspete s-a aflat o singură persoană, suporterul cunoscut sub supranumele de "lupul singuratic".