Rezultatele înregistrate joi în preliminariile EURO 2020

Joi s-au jucat 10 partide din preliminariile Campionatului European din 2020. Cel mai spectaculos meci s-a disputat în Belgia, acolo unde gazdele s-au impus cu 9-0 în faţa statului San Marino.

193 afișări
Imaginea articolului Rezultatele înregistrate joi în preliminariile EURO 2020

Şase dintre goluri s-au înscris în prima repriză, iar cel mai bun marcator a fost atacantul Interului, Romelu Lukaku, cu două reuşite. Cel mai interesant duel al serii s-a disputat în Grupa C, între Olanda şi Irlanda de Nord. Meciul s-a terminat 3-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 75, prin Josh Magennis, iar oaspeţii au restabilit egalitatea 5 minute mai târziu, prin reuşita jucătorului lui Lyon, Memphis Depay. Următoarele goluri au venit în prelungiri; Luuk de Jong, minutul 90+1, şi acelaşi Memphis Depay, minutul 90+4, au stabilit scorul final.