Sunderland, cu Pantilimon titular, a remizat, scor 0-0, cu Aston Villa

Echipa Sunderland, cu portarul Costel Pantilimon titular, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, în deplasare, cu Aston Villa, în etapa a XIX-a campionatului englez de fotbal.

111 afișări
Imaginea articolului Sunderland, cu Pantilimon titular, a remizat, scor 0-0, cu Aston Villa

Sunderland, cu Pantilimon titular, a remizat, scor 0-0, cu Aston Villa (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Toţi cei trei jucători români din Premier League au evoluat duminică, iar echipelor au obţinut rezultate de egalitate. În afara lui Pantilimon, Vlad Chiricheş a jucat tot meciul pe care formaţia lui, Tottenham, l-a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu Manchester United, iar Florin Gardoş a intrat în minutul 62 al partidei pe care Southampton a încheiat-o cu scorul de 1-1, acasă, cu Chelsea.

Rezultate înregistrate, duminică, în etapa a XIX-a a Premier League:

Tottenham - Manchester United, scor 0-0;

Southampton - Chelsea, scor 1-1 (1-1);

Au marcat: Sadio Mane '17 / Eden Hazard '45+1.

- Din minutul 88, gazdele au evoluat în zece jucători, după eliminarea lui Schneiderlin.

Aston Villa - Sunderland, scor 0-0;

- Fabian Delph (Aston Villa) a fost eliminat în minutul 49.

Hull City - Leicester City, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Riyad Mahrez '32

- Paul Konchesky (Leicester) a fost eliminat în minutul 88, iar Stephen Quinn (Hull) a primit cartonaşul roşu în minutul 90.

Manchester City - Burnley, scor 2-2 (2-0);

Au marcat: David Silva '23, Fernandinho '33 / George Boyd '47, Ashley Barnes '81

Queens Park Rangers - Crystal Palace, scor 0-0;

Stoke City - West Bromwich Albion, scor 2-0 (0-0);

A marcat: Mame Biram Diouf '51, '67

West Ham United - Arsenal, scor 1-2 (0-2);

Au marcat: Cheikhou Kouyate '54 / Santi Cazorla '41 (p), Welbeck '44

Newcastle United - Everton, scor 3-2 (1-1).

Au marcat: Papiss Cisse '34, Ayoze '51, Jack Colback '68 / Arouna Kone '5, Kevin Mirallas '84

În urma acestor rezultate, Chelsea a terminat turul campionatului pe primul loc, cu 46 de puncte, urmată de Manchester City, cu 43 de puncte, şi de Manchester United, cu 36 de puncte.

Meciul Liverpool - Swansea este programat luni, de la ora 22.00.