Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni, scor 1-2, în Liga I

Formaţia Unirea Urziceni a câştigat, cu scorul de 2-1 (0-1), partida susţinută, luni, în deplasare, cu Unirea Alba Iulia, în etapa a XXIII-a a Ligii I.

70 afișări
Imaginea articolului Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni, scor 1-2, în Liga I

Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni, scor 1-2, în Liga I (Imagine: Mircea Roşca/Mediafax Foto)

Pentru oaspeţi au marcat Brandan '47 şi Onofraş '53, în vreme ce pentru gazde a punctat Bucurică '39.

În minutul 39, o centrare de pe partea dreaptă a atacantului gazdelor Jovanovici a ajuns la Bucurică care a marcat cu un şut din demi-voleu de la zece metri.

În minutul 47, fundaşul oaspeţilor Brandan a marcat după ce a executat perfect o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

În minutul 53, atacantul echipei din Urziceni, Onofraş, a scăpat singur spre poarta apărată de Rotaru şi a marcat un şut de la zece metri.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Bălan, 13. Vujadinovici, 2. Poverlovici, 23. Bucurică - 20. A. Olah, 26. N. Varga (5. Dîlbea '75), 10. Selagea (9. Veljovici '62), 19. Fl. Dan - 11. E. Bruno, 33. N. Jovanovici (18. Bălţoi '77). Antrenor: Blaz Sliskovici.

Unirea Urziceni: 74. Tudor - 16. Nicu, 6. Galamaz, 22. Fernandes, 19. Brandan - 25. Pădureţu (32. Apostol 54), 18. Ricardo, 20. L. Marinescu (17. Semedo '80), 14. Rusescu - 11. Onofraş, 7. Bilaşco (30. Frunză '66), Antrenor: Ronny Levy.

Cartonaşe galbene: Varga '33, Bruno '45, Poverlovici '73.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Adrian Vidan, Eduard Dumitrescu - Mihai Florin Marcu.

Observatori: George Ionescu, Rodion Cămătaru.

La partida de la Alba Iulia au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.