Oprea: Am lucrat foarte bine cu Blaga; Boc, cel mai cinstit premier pe care l-a avut România
13:19, 14 Mai 2011
Liderul UNPR, Gabriel Oprea, a declarat, sâmbătă, la Convenţia Naţională a PDL, că a lucrat foarte bine cu Vasile Blaga în perioada în care acesta era ministru de Interne, iar pe Emil Boc la catalogat drept "cel mai cinstit prim-ministru pe care l-a avut România".