Acţiunea piesei de teatru ,,Un bărbat şi mai multe femei” îl plasează pe Gavrunski, personaj interpretat de Claudiu Bleonţ, ca victimă timidă a sistemului birocratic, atunci când i se cere o adeverinţă pentru permisul de conducere de amator, o clauză absurdă şi aproape imposibil.
Pe parcursul piesei Gavrunski trece de la anxietate la extaz, de la ură la iubire, de la teamă la pasiune, toate aceste trăiri fiind trezite de o singură femeie ce întruchipează nici mai mult nici mai puţin de opt tipologii.
Magda Catone interpretează pe rând, femeia resemnată (soţia), femeia isterică şi acuzatoare (medicul psihiatru), femeia ipohondră (angajata de la resurse umane), femeia bărbat (călătoarea din tren), femeia poet (colega de sanatoriu) şi încă alte trei tipologii clasice.
Spectacolul antrenează publicul într-un amalgam de stări contrarii şi ridică întrebarea celebrului Cărărescu ,,de ce iubim femeile”.

Citeşte şi: Semnificaţii istorice pentru 20 noiembrie
Citeşte şi: Ultimele schiţe şi desene ale lui Nicolae Grigorescu, expuse pentru prima dată la Câmpina – GALERIE FOTO
Citeşte şi: Semnificaţii istorice pentru 18 noiembrie
Citeşte şi: Record pe piaţa de artă: Tabloul „Meule” de Claude Monet a fost vândut pentru 81,4 milioane de dolari
Citeşte şi: Membri CA ai SRR, suspectaţi de abuz în serviciu şi conflict de interese. 11 membri puşi sub urmărire penală/ Reacţia radioului public
Citeşte şi: Concertul de Anul Nou al Fundaţiei Calea Victoriei la Sala Radio: Feerii şi suite muzicale romantice
Citeşte şi: COM. Porcul mistreţ, barza şi ţestoasa, colaboratori ai RomGaz, aprobă gazul peste iarnă în România
Citeşte şi: Criza ştirilor false pe Facebook şi alegerea preşedintelui SUA. Un membru al grupului operativ al FB: „Ştirile false s-au răspândit pe parcursul întregii campanii electorale”