Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Echipa Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, joi, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci contând pentru optimile competiţiei.

11 afișări
Imaginea articolului Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României (Imagine: Constantin Vladescu/Mediafax Foto)

Singurul gol al partidei a fost reuşit de Claudiu Niculescu, în minutul 75. După un un-doi Niculescu-Alexe, mingea s-a întors la atacantul Claudiu Niculescu, care a înscris în dreapta lui Kolev, la semiînălţime, din interiorul careului.

Dinamo: 36. Curcă - 14. Molinero, 18. Goian, 30. Tamaş, 3. Pulhac - 27. Ze Kalanga (22. Torje '46), 6. Rus, 20. Ad. Cristea (29. N'Doye '83), 8. Boştină - 99. Niculescu, 7. Zicu 10. Alexe '69). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Oţelul: 12. Kolev - 3. Râpă, 16. Sârghi, 18. S. Costin. 18. Sălăgeanu - 26. Neagu (37. Viglianti '74), 29. Giurgiu - 7. Iorga, 30. Paraschiv, 6. Pătraş (15. Ibeh '60) - 9. Axente (27. Pena '78). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: Tamaş '62 / Sârghi '80

Arbitri: Mugurel Drăgănescu - Sebastian Stoianof, Florin Păunescu - Floarea Babadac

Observatori: Dan Crăciun, Dan Ionescu.

La meciul disputat pe stadionul "Dinamo" au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.