Sportiva Ania Monica Germaine Caill a ocupat locul 51 în proba de slalom uriaş în cadrul concursului de schi alpin de la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci.

117 afișări
Imaginea articolului Jocurile Olimpice de iarnă: Sportiva Ania Monica Germaine Caill, locul 51 la slalom uriaş

Sportiva Ania Monica Germaine Caill (Imagine: Alexandru Hojda/Mediafax Foto)

Caill, care a înregistrat în prima manşă timpul de 1:28.53 şi a ocupat locul 55, a obţinut în manşa secundă timpul de 1:28.73 şi cu un total de 2:57.26 s-a clasat pe poziţia 51.

Sportiva ungară Edti Miklos, care a reprezentat România până în 2010, s-a clasat pe locul 34, cu un total de 2:46.59.

Violonista Vanessa Mae, care a reprezentat Thailanda, a fost ultima în proba de slalom uriaş, cu 3:26.97.

Titlul olimpic a fost câştigat de slovena Tina Maze.