LIGA I: FC Viitorul - CFR Cluj, scor 1-1, în primul meci al etapei a XXI-a

Formaţia FC Viitorul a terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa CFR Cluj, în primul meci al etapei a XXI-a a Ligii I, în care oaspeţii au egalat în minutul 90+2.

193 afișări
Imaginea articolului LIGA I: FC Viitorul - CFR Cluj, scor 1-1, în primul meci al etapei a XXI-a

LIGA I: FC Viitorul - CFR Cluj, scor 1-1, în primul meci al etapei a XXI-a (Imagine: Shutterstock)

Golurile au fost marcate de Larie '72 pentru gazde şi Maftei '90+2 pentru oaspeţi.

1-0: Larie a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Benzar.

1-1: Maftei a egalat cu o reluare din faţa porţii, după o lovitură de colţ.

În minutul 90+3, de la CFR Cluj a fost eliminat Gabionetta, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul: Buzbuchi - Puţanu, Larie, Mitrea, Toşca - Lazăr, Daminuţă, Benzar - Mitriţă (Ţîru '74), Gavra (Dică '85), Băluţă (Axente '74). Antrenor: Bogdan Vintilă.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Rada, Piccolo, Camora - Maah (Chanturia '75), Djokovici - Rui Pedro, Deac (Gabionetta '46), Negruţ (Batin '64) - Ogbu Chuka. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Larie '18, Benzar '82, Daminuţă '84 / Gabionetta '64, '90+3

Cartonaş roşu: Gabionetta '90+3

Arbitri: George Rădulescu (central) - Dragoş Iliescu, Daniel Hulubei (asistenţi) - Cătălin Buşi, Adrian Ilyeş (adiţionali) - Marius Badea (rezervă)

Observatori: Alexandru Eduard, Vidan Adrian.