Râmnicu Vâlcea va avea două echipe în Liga Naţională feminină
14:26, 21 Mai 2011
Echipele de handbal feminin CSM Ploieşti şi Naţional Râmnicu Vâlcea au obţinut, sâmbătă, cea de-a doua victorie din cadrul turneului de baraj, asigurând-şi promovarea în Liga Naţională 2011-2012, în care Râmnicu Vâlcea va avea două reprezentante: campioana Oltchim şi nou-promovata Naţional.