Echipa naţională feminină under-19 a României a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 3-2, reprezentativa similară a Ucrainei, în sferturile de finală ale turneului Kuban Spring, ce se dispută la Soci.

49 afișări
Imaginea articolului România under-19 a pierdut meciul cu Ucraina, scor 2-3, la turneul feminin de la Soci

România under-19 a pierdut meciul cu Ucraina, scor 2-3, la turneul feminin de la Soci (Imagine: Mediafax Foto / AFP)

Golurile "tricolorelor" au fost marcate de Andreea Vociu, în minutele 54 şi 65, primul din penalti, în timp ce pentru învingătoare au înscris Malahova '26, '57 şi Kozirenko '33, informează site-ul oficial al FRF.

Antrenorii Mirel Albon şi Maria Delicoiu au folosit următoarea formulă de echipă: Linda Kajtar - Andreea Corduneanu, Roxana Prunean (Cristina Pop '61), Kinga Barabasi (Denisa Marcea '58), Laura Desmerean (Alice Roca '41) - Beatrice Tărăşilă (Rahela Gangal '41), Mihaela Ciolacu (Ioana Deac '41), Andreea Voicu - Mara Bâtea, Alexandra Lunca, Claudia Bistrian (Iulia Obreja '41).

Reprezentativa României îşi va afla miercuri adversarul în lupta pentru locurile 5-8 de la turneul de la Soci.