Universitatea Craiova - FC Argeş, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Universitatea Craiova s-a impus, duminică, pe teren propriu, în faţa echipei FC Argeş, cu scorul de 1-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a XXVII-a a Ligii I.

42 afișări
Imaginea articolului Universitatea Craiova - FC Argeş, scor 1-0, în Liga I

Unicul gol al partidei a fost marcat de camerunezul Jeremie Njock, în minutul 76 (Imagine: Mediafax Foto)

Unicul gol al partidei a fost marcat de camerunezul Jeremie Njock, în minutul 76, care a reluat, cu capul, de la marginea careului de 6 metri, o lovitură liberă executată de căpitanul echipei Universitatea Craiova, Dorel Stoica.

Universitatea Craiova: 23. Bornescu - 18. Dănănae, 7. Găman, 6. D. Stoica, 27. Rose - 30. Prepeliţă, 13. Dilevski, 28. Gângioveanu (3. Barbu '90+1) - 77. Wobay, 9. M. Costea (2. Bărboianu '86), 20. Dina (33. Njock '60). Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Argeş: 1. Boşneag - 27. Ad. Voicu, 3. Lăcustă, 5. Bălaşa, 23. Poenaru - 11. Năstăsie (8. Cârstoiu '46), 4. Bazzi, 7. Doman (2. M. Stan '53), 9. Cr. Tănase - 20. Ad. Iordache, 18. Kamara (24. V. Stan '63). Antrenor: Ionuş Badea.

Cartoneşe galbene: Njock '76 / Cârstoiu '89.

Arbitri: Lucian Dan (central) - Cătălin Savu, Daniel Hulubei (asistenţi) - Sorin Tarcea (rezervă).

Observatori: Ion Mureşan, Alexandru Boc.

La partidă au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, printre care şi un grup de aproximativ 25 de suporteri ai echipei FC Argeş.

În minutul 29, Tănase l-a angajat pe Năstăsie în careul de 16 metri, iar acesta a şutat în transversală.