abecedare

Ministrul Educaţiei: Elevii de clasa I vor avea abecedare din semestrul al doilea

Ministrul Educaţiei, Mihai Sorin Cîmpeanu, a declarat, luni, la Sibiu, că elevii de clasa I vor avea abecedare din semestrul al doilea, iar în cursul săptămânii viitoare va fi lansată licitaţia pentru manualele de clasa a treia necesare în viitorul an şcolar.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da