andrei palade

BBC publică o serie de fotografii realizate de un român în perioada lui Ceauşescu: „Povestea unui Bucureşti pierdut” – FOTO

Fotograful şi arhitectul Andrei Pandele a surprins, începând din 1970, în fotografiile sale o perioadă de mari schimbări traversate de România sub conducerea dictatorului Nicolae Ceauşescu, imaginile reprezentând şi astăzi o amintire dureroasă pentru multe persoane.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da