angaja i penitenciar

Angajaţii Penitenciarului Vaslui refuză să mai intre la serviciu/ Ministrul Toader: Luni merg acolo. Finalizăm un act normativ ca să plătim orele suplimentare

Federaţia Sindicatelor din Administraţia Naţională a Penitenciarelor cere intervenţia urgentă a ministrului Justiţiei, în condiţiile în care jumătate din angajaţii Penitenciarului Vaslui refuză să mai intre la serviciu, din cauza lipsei de personal şi a orelor suplimentare neplătite. UPDATE: Ministrul Justiţiei a declarat, vineri, pentru MEDIAFAX, că luni va merge la Penitenciarul Vaslui, precizând că ministerul va finaliza un act normativ pentru plata orelor suplimentare.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da