Antonescu despre Taubman: A asuma că Tăriceanu e omul ruşilor e o prostie enormă
14:33, 28 Mart. 2011
Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, comentând cablogramele WikiLeaks referitoare la fostul ambasador SUA în România, Nicholas Taubman, şi sub rezerva autenticităţii acestora, că a asuma că Tăriceanu e omul ruşilor este "o prostie enormă".