anul darwin

Discuţii despre predarea teoriei evoluţioniste în şcoli

Lansarea Anului Darwin în România, joi, la Muzeul de Istorie al Bucureştiului, a fost marcată de discuţii privind scoaterea şi reintroducerea teoriei evoluţioniste în programa şcolară.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da