arhipelag abandonat

Un arhipelag abandonat de oameni în urmă cu 90 de ani a devenit un paradis al drumeților

Un arhipelag britanic, abandonat de oameni în urmă cu 90 de ani, a devenit un paradis al drumeților. Bolile, lipsa de oportunități și foametea au dus la părăsirea insulelor scoțiene. În prezent, arhipelagul este vizitat de turiștii amatori de peisaje sălbatice.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da