b nci de s nge

Guvernul a alocat 30,1 milioane de lei pentru construcţia a patru bănci de sânge/ Medicamente noi, pe lista celor compensate şi gratuite

Guvernul a aprobat, joi, printr-o Hotărâre, alocarea sumei de 30,1 milioane de lei, pentru anii 2017-2018, pentru construcţia şi dotarea cu echipamente pentru patru bănci de sânge şi celule umane în Bucureşti, Iaşi, Târgu Mureş şi Timişoara, care să asigure tratament de urgenţă.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da