bebelu i amprentare

Bebeluşii ar putea fi amprentaţi la naştere

Secretarul de stat de la Oficiul Român pentru Adopţii (ORA), Bogdan Panait, a declarat, joi, că talpa bebeluşilor ar putea fi amprentată după naştere, iar femeile care vin să nască şi nu prezintă acte de identate ar putea fi fotografiate pentru a fi identificate dacă îşi abandonează copiii.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da