diplome ue

Peste 2.000 de medici şi asistente au ridicat în 2015 certificatele pentru a lucra în spitale din UE

Peste 2.000 de cadre medico-sanitare, dintre care 1.100 medici şi 1.057 asistenţi medicali, au ridicat, în primul semestru din 2015, certificatele de recunoaştere a pregătirii efectuate în România pe baza cărora pot să lucreze în spitale din alte ţări din UE, potrivit Ministerului Sănătăţii.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da