drepturile maghiarilor

Kelemen Hunor: România încalcă drepturile maghiarilor de păstrare a identităţii naţionale

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, susţine că "de foarte multe ori" România "încalcă" drepturile maghiarilor de păstrare a identităţii naţionale, spunând că există legi care nu sunt respectate, precum Legea învăţământului sau cea privind folosirea limbii materne în Justiţie.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da