fmi criz

Isărescu spune că a venit momentul unui bilanţ privind abordarea crizei în 2008-2009

Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, consideră că este momentul pentru un bilanţ dacă abordarea crizei în anii 2008-2009 a fost cea mai bună în România, mai ales că s-a încheiat şi cel de-al doilea acord cu FMI, fiind convins că ajustarea prin care a trecut economia românească era inerentă.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da